Hadsundvognmand hejser og løfter med ny fire-akslet fransk forvogn
Onsdag 14. september 2022 kl: 12:15
Af: Redaktionen
Glerup Container Service A/S i Hadsund har fornyligt taget en ny Renault TCK Evolution C med tridem-bogie i brug. Bilen er udstyret med en 520 hk-motor og en Night and Day Cab
![]() |
På siderne er der monteret to værktøjskasser - den ene med skuffer - og stigeholder i begge sider samt diverse arbejdslys og blitzblink.
Herudover er bilen udstyret med køleskab, stort oliefyr, Roadpad-multimediecenter og stor højtalerpakke. HMF's afdeling i Nørresundby har stået for opbygningen, mens Volvo Truck Center i Viborg har tilsluttet og klargjort bilen.
Lars Herslund fra Volvo Truck Center/Renault Trucks i Viborg har solgt og leveret den nye Renault Trucks C til Glerup Container Service A/S.
Glerup Container Service A/Sblev etableret i 2004 og har adresse i Hadsund. Virksomheden tilbyder opgaver inden for lastbilstransport, affaldshåndtering, containere, opbevaring samt kran- og grabarbejde.
.jpg)
© Copyright 2023 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

- Polsk trailerproducent kører trailer med lukket kasse ind på markedet i Skandinavien
- To tiptrailere skal køre for oliemølle på Nordfyn
- Paris kom til Randers i en T-udgave
- Logistikvirksomhed i Greve har taget fat i en ny tre-akslet kølebil
- Svensk lastbil var knap fem procent bedre til at spare på brændstoffet
- De første ud af 30 opbygninger er leveret
- Tiptrailer med fire aksler rummer 37 kubikmeter
- Kran kom hurtigt i brug
- Fire-akslet tip-trailer er leveret med kornpose
- Bilforhandler i Herning udvider sit sortiment med store lastbiler
- Fire-akslet tip-trailer får udgangspunkt på Falster
- Vognmand fra Thy tager elementerne med på ny nedbygget fire-akslet trailer
Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |